Dzień Matki w bibliotece

Biblioteka szkolna  świętuje Dzień Matki z tej okazji zostały przygotowane kolorowanki antystresowe i zakładki dla mam. Na gazetce porozwieszane zostały żarty o mamie o tacie. A w bibliotece pooglądać można wystawę książek ze słowem mama w tytule. Poświętujmy razem

Czytaj więcej: Dzień Matki w bibliotece

Zdobyliśmy Wawel

W dniach 7 - 9 maja 2019r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wycieczce Kraków - Zakopane - Energylandia. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Katedrę na Wawelu - Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Rynek z Sukiennicami, Uniwersytet Jagielloński. Wysłuchaliśmy hejnału i zakupiliśmy upominki dla rodziny. w drugim dniu przemierzaliśmy ulice Zakopanego, podziwialiśmy Stary Kościółek z cmentarzem na Pęksowym Brzysku, Gubałówkę i Wielką Krokiew. Następnie udaliśmy się na kąpiele w Termach Chochołowskich. Trzeci dzień należał do odważnych. Najwięksi śmiałkowie przejechali się sławnym Hyperionem, a mniej odważni korzystali z innych ciekawych atrakcji parku rozrywki.

Czytaj więcej: Zdobyliśmy Wawel

Święto Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszego gimnazjum uczcili 228 rocznicę. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu. Przypomnieliśmy sobie sylwetki inicjatorów Konstytucji 3 Maja i wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych sławiących to wydarzenie. Dziękujemy paniom W. Derkacz i B. Mołodeckiej za interesującą lekcję historii.

Czytaj więcej: Święto Konstytucji 3 Maja

DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

2 kwietnia 2019r. obchodzimy Święto Książek dla Dzieci. Jako, że wszyscy jesteśmy dziećmi biblioteka szkolna gimnazjum włączyła się w obchody tego święta. Uczniowie mogli przypomnieć sobie postacie z książek dla dzieci i wziąć udział w błyskawicznym konkursie. Do odgadnięcia było ok. 20 postaci m.in.  Pan Kleks, Tytus, Kajko o Kokosz, Czerwony Kapturek i wiele innych. Przygotowane zostały także zakładki wielkanocne, krzyżówka i kolorowanki. W bibliotece zorganizowana została wystawa książek dla dzieci.
Oprócz tych atrakcji w bibliotece szkolnej do 10 kwietnia jest kiermasz książek po 3 złote, przesłanych przez Księgarnię z Tuliszkowa.