Baza szkoły

Nasze gimnazjum dysponuje nowoczesną bazą lokalową i dydaktyczną. Zajęcia lekcyjne prowadzone są w 12 przestronnych salach lekcyjnych. Na wyposażeniu każdej z sal, poza tablicą, jest komputer z podłączeniem do internetu, projektor multimedialny oraz ekran. Pracownie wyposażone są w pomoce dydaktyczne - tj. zestawy doświadczalne z fizyki i chemii, mikroskopy, słowniki, plansze edukacyjne oraz specjalistyczne oprogramowanie dydaktyczne.

Dysponujemy pracownią komputerową z 22 stanowiskami komputerowymi - podłączonymi do internetu, specjalistyczną pracownią do nauki języków obcych wyposażoną w indywidualny system nauki, biblioteką z 4 stanowiskami komputerowymi (Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej), przestronną salą gimnastyczną, siłownią i stołówką. W okresie od wiosny do jesieni mamy możliwość korzystania z pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej, kortów tenisowych oraz boiska do siatkówki. Do dyspozycji wolontariuszy działających w Szkolnym Kole Wolontariusza "Uśmiech" jest Kącik Wolontariusza - miejsce, w którym uczniowie mogą podczas przerw odpocząć, przygotować się do zajęć, coś zjeść lub wypić. W całej szkole działa bezprzewodowa sieć WiFi. W szkole są 2 tablice multimedialne - w pracowni komputerowo-fizycznej oraz w językowej.

Dla wygody rodziców z początkiem roku szkolnego 2012/2013 wdrożyliśmy system e-Dziennika, a we wrześniu 2013 roku zrezygnowaliśmy z prowadzenia dzienników papierowych - pozostał tylko dziennik elektroniczny. Daje to rodzicom oraz uczniom możliwość bieżącej kontroli postępów w nauce, analizowaniu frekwencji oraz umożliwia szybką komunikację na linii nauczyciel-rodzic-uczeń poprzez system wiadomości i komunikatów.